Shtëpia e Demush Ferizit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shtëpia e Demush Ferizit
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Zhujë, Dardanë, Kamenicë, Kosovë
Ndërtuar Shek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 791

Shtëpia e Demush Ferizit është një monument i trashëgimisë kulturore në Zhujë, Dardanë, Kamenicë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë #Arkitekturor#.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]