Shunichiro Okano

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shunichiro Okano
Shunichiro Okano 1953.jpg
Shunichiro Okano in 1953
Të dhënat personale
Emri i plotëShunichiro Okano
Data e lindjes28 gusht 1931
Vendi i lindjesTokjo, Japoni
Data e vdekjes2 shkurt 2017
Vendi i vdekjesTokjo, Japoni
PozicioniSulmues
Ekipi kombëtar
VitetEkipiNdesh.(Gls)
1955Japonia2(0)
Ekipet e menaxhuara
VitetKlubi
1961Japonia U-20
1970–1971Japonia
† Ndeshje (Gola).

Shunichiro Okano (28 gusht 1931 - 2 shkurt 2017)[1] ishte futbollisë dhe menaxher japonezë

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje. Ai e menaxhoi kombëtaren japoneze nga vitit 1961 deri më 1971, duke u bërë trajnerë i kombëtares për sezonin 1970-71.[2]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1955 2 0
Gjithsej 2 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Ex-JFA chief, IOC member Okano dies at 85
  2. ^ Yoon, Hyung-Jin (13 janar 2003). "Japan International Matches - Details 1970-1979". RSSSF. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]