Signy-l'Abbaye

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Signy-l'Abbaye
Komunë
noform
Pamje nga Signy-l'Abbaye
Stema_figura
Vendndodhja
Signy-l'Abbaye is located in Franca
Signy-l'Abbaye
Signy-l'Abbaye
49°41′51″V 4°25′13″L / 49.6975°V 4.4202777777778°L / 49.6975; 4.4202777777778Koordinatat: 49°41′51″V 4°25′13″L / 49.6975°V 4.4202777777778°L / 49.6975; 4.4202777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 62.03 km2
Popullsia 1350 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08220
INSEE 08419
Faqja Zyrtare http://www.signy-abbaye.fr


Signy-l'Abbaye është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Signy-l'Abbaye ka një popullsi prej 1350 banorë dhe sipërfaqe 62.03 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Signy-l'Abbaye – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale