Sils, Girona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sils
Komunë
Stema_figuraBandera de Sils.svg
Vendndodhja
Sils is located in Spanjë
Sils
Sils

Koordinatat: 41°48′V 2°45′L / 41.800°V 2.750°L / 41.800; 2.750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Selva
Kryetari i Bashkisë Eduard Colomé Ribas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.9 km2
Lartësia 76 m (m.n.d.)
Popullsia 4347 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Silenc, silenca
Zona Kohore UTC+1


Sils është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Selva, të provincës Girona, në Katalonia. Sils ka 4347 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 29.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]