Simon Gjeta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Simon Gjon Gjeta (22 shkurt 1966 - 3 tetor 2015), ishte një polic shqiptar, "Dëshmor i Atdheut" është me origjinë nga Mirdita, Shqipëri [1]. Ai ishte diplomuar në Shkollën Ushtarake "Skënderbej" dhe më tej ishte angazhuar në radhët e Policisë së Shtetit, duke u bërë pjesë e efektivave të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë. Humbi jetën në krye të detyrës teksa ishte në një operacion për arrestimin e një personi të akuzuar për plagosje më 3 tetor të 2015 [1].

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b "Kush ishte nënkomisari Simon Gjeta". top-channel.tv. Top Channel. 4 tetor 2015. Marrë më 22 shtator 2015.