Simpelveld

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Simpelveld (kthjellim).


Simpelveld
—  komuna  —
stema_figuraSimpelveld vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Kryeqëndra Simpelveld
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°50′06″V 5°58′56″L / 50.835°V 5.98222°L / 50.835; 5.98222 (Simpelveld)Koordinatat: 50°50′06″V 5°58′56″L / 50.835°V 5.98222°L / 50.835; 5.98222 (Simpelveld)
Sipërfaqja 16,03 km2
Popullsia 10.972 banorë 2011
Dendësia 684,47 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 045
Kodi Postar 6350-6351, 6353, 6369
Kodi statistikor 0965
Simpelveld is located in Hollandë
Simpelveld
Simpelveld
Simpelveld – harta_foto
www.simpelveld.nl
Simpelveld

Simpelveld është një komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 16.03 km² dhe popullsi 10972 banorë[1]. Simpelveld është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Limburgu