Singly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Singly
Komunë
noform
Pamje nga Singly
Stema_figura
Vendndodhja
Singly is located in Franca
Singly
Singly
49°38′32″V 4°42′02″L / 49.642222222222°V 4.7005555555556°L / 49.642222222222; 4.7005555555556Koordinatat: 49°38′32″V 4°42′02″L / 49.642222222222°V 4.7005555555556°L / 49.642222222222; 4.7005555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.92 km2
Popullsia 133 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08430
INSEE 08422


Singly është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Singly ka një popullsi prej 133 banorë dhe sipërfaqe 9.92 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Singly – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale