Slivova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Slivovë
Micsokol
Fshat
Vendndodhja
Slivovë is located in Kosova
Slivovë
Slivovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 568 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 24′ 32″ Veri

21° 5′ 55″ Lindje

Slivovë është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Micsokol.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]