Sluis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Sluis (kthjellim).


Sluis
—  komuna  —
stema_figuraSluis vlag.svg
Pamje nga Sluis

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Zelanda – stema Zelanda
Kryeqëndra Oostburg
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°19′44″V 3°30′06″L / 51.32889°V 3.501667°L / 51.32889; 3.501667 (Sluis)Koordinatat: 51°19′44″V 3°30′06″L / 51.32889°V 3.501667°L / 51.32889; 3.501667 (Sluis)
Sipërfaqja 307,01 km2
Popullsia 23.983 banorë 2011
Dendësia 78,12 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0117
Kodi Postar 4500-4519, 4524-4529
Kodi statistikor 1714
Vendndodhja
Oostburg is located in Hollandë
Oostburg
Oostburg
Sluis – harta_foto
www.gemeentesluis.nl

Sluis është një komunë në provincën ZelandaHolandë me sipërfaqe 307.01 km² dhe popullsi 23983 banorë[1]. Oostburg është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Zelanda