Smallingerland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Smallingerland (kthjellim).


Smallingerland
—  komuna  —
stema_figuraSmallingerland flag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Friesland – stema Friesland
Kryeqëndra Drachten
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°06′30″V 6°05′54″L / 53.10833°V 6.09833°L / 53.10833; 6.09833 (Smallingerland)Koordinatat: 53°06′30″V 6°05′54″L / 53.10833°V 6.09833°L / 53.10833; 6.09833 (Smallingerland)
Sipërfaqja 126,15 km2
Popullsia 55.294 banorë 2010
Dendësia 438,32 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0512, 0566
Kodi Postar 8497, 9201 - 9223
Kodi statistikor 0090
Drachten is located in Hollandë
Drachten
Drachten
Smallingerland – harta_foto
www.smallingerland.nl

Smallingerland është një komunë në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 126.15 km² dhe popullsi 55294 banorë[1]. Drachten është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Friesland