Sommauthe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sommauthe
Komunë
noform
Pamje nga Sommauthe
Vendndodhja
Sommauthe is located in Franca
Sommauthe
Sommauthe
49°29′34″V 4°59′01″L / 49.492777777778°V 4.9836111111111°L / 49.492777777778; 4.9836111111111Koordinatat: 49°29′34″V 4°59′01″L / 49.492777777778°V 4.9836111111111°L / 49.492777777778; 4.9836111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.78 km2
Popullsia 118 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08240
INSEE 08424


Sommauthe është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Sommauthe ka një popullsi prej 118 banorë dhe sipërfaqe 9.78 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sommauthe – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale