Sommerance

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sommerance
Komunë
noform
Pamje nga Sommerance
Stema_figura
Vendndodhja
Sommerance is located in Franca
Sommerance
Sommerance
49°19′43″V 4°59′11″L / 49.328611111111°V 4.9863888888889°L / 49.328611111111; 4.9863888888889Koordinatat: 49°19′43″V 4°59′11″L / 49.328611111111°V 4.9863888888889°L / 49.328611111111; 4.9863888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.18 km2
Popullsia 42 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08250
INSEE 08425


Sommerance është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Sommerance ka një popullsi prej 42 banorë dhe sipërfaqe 5.18 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sommerance – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale