Sonoko Chiba

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sonoko Chiba
Sonoko Chiba (27420524921) (cropped).jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëSonoko Chiba
Data e lindjes (1993-06-15) 15 Qershor, 1993 (28 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2014–AS Harima Albion61(21)
Ekipi kombëtar
2016–2017Japonia5(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Sonoko Chiba (千葉 園子 Chiba Sonoko?, lindur më 15 Qershor 1993) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 5 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2016 3 0
2017 2 0
Gjithsej 5 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2016, 2017 Arkivuar 23 mars 2019 tek Wayback Machine Japan Football Association(japonisht)