Sorbon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sorbon
Komunë
noform
Pamje nga Sorbon
Stema_figura
Vendndodhja
Sorbon is located in Franca
Sorbon
Sorbon
49°32′20″V 4°21′17″L / 49.538888888889°V 4.3547222222222°L / 49.538888888889; 4.3547222222222Koordinatat: 49°32′20″V 4°21′17″L / 49.538888888889°V 4.3547222222222°L / 49.538888888889; 4.3547222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.43 km2
Popullsia 201 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08300
INSEE 08427


Sorbon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Sorbon ka një popullsi prej 201 banorë dhe sipërfaqe 14.43 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sorbon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale