Sorcy-Bauthémont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sorcy-Bauthémont
Komunë
noform
Pamje nga Sorcy-Bauthémont
Vendndodhja
Sorcy-Bauthémont is located in Franca
Sorcy-Bauthémont
Sorcy-Bauthémont
49°32′16″V 4°32′10″L / 49.537777777778°V 4.5361111111111°L / 49.537777777778; 4.5361111111111Koordinatat: 49°32′16″V 4°32′10″L / 49.537777777778°V 4.5361111111111°L / 49.537777777778; 4.5361111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.14 km2
Popullsia 146 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08270
INSEE 08428


Sorcy-Bauthémont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Sorcy-Bauthémont ka një popullsi prej 146 banorë dhe sipërfaqe 11.14 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sorcy-Bauthémont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale