Sormonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sormonne
Komunë
noform
Pamje nga Sormonne
Vendndodhja
Sormonne is located in Franca
Sormonne
Sormonne
49°48′38″V 4°33′59″L / 49.810555555556°V 4.5663888888889°L / 49.810555555556; 4.5663888888889Koordinatat: 49°48′38″V 4°33′59″L / 49.810555555556°V 4.5663888888889°L / 49.810555555556; 4.5663888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.75 km2
Popullsia 555 banorë
Dendësia 117 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08150
INSEE 08429


Sormonne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Sormonne ka një popullsi prej 555 banorë dhe sipërfaqe 4.75 km², me një dendësi prej 117 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sormonne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale