Sort, Lleida

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sort
Komunë
Vendndodhja
Sort is located in Spanjë
Sort
Sort

Koordinatat: 42°25′V 1°8′L / 42.417°V 1.133°L / 42.417; 1.133

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Pallars Sobirà
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 692 m (m.n.d.)
Popullsia 2113 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Sort është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pallars Sobirà, të provincës Lleida, në Katalonia. Sort ka 2113 banorë (2005).

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]