Sortilegio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Magji Dashurie (Sortilegio) është një telenovelë meksikane prodhuar nga Televisa, e cila ka debutuar me sukses gjatë muajit qershor 2009Meksikë dhe ShBA duke marrë reçenca nga më të mirat për pozicionin në prime-time.

U transmetua ne Meksiko me 1 qershor 2009, dhe nga data 28 korrik do të jetë në transmetim çdo mbrëmje në Vizion Plus.

Është një version i ri i telenovelës Tu o nadie e vitit 1985 me Lucia Mendez.

Maria Hose është një vajzë e thjeshtë e cila pret me padurim martesën e saj me Alehandro Lombardon. Bruno, vëllai nga njerku i Alehandros, është lakmitar për pasurinë që Alehandro sapo ka trashëguar dhe planifikon që ta vrasë për të trashëguar më pas gjithë pasurinë përmes Marias. Pas martesës, Bruno urdhëron vrasjen e Alehandros i cili pëson një aksident me makinë dhe të gjithë e mendojnë të vdekur. Ndërkohë që disa fshatarë gjejnë trupin e Alehandros dhe e çojnë në spital, Bruno përpiqet të bindë Marian që t'i kalojë atij pasurinë që sapo ka trashëguar. Së fundmi, Maria do të ndodhet në një udhëkryq, duke ditur që Bruno është njeri pa skrupuj, ajo beson se ai mund të verë në rrezik të gjithë njerëzit e saj të afërt por nga ana tjetër personi që do të jetë në rrezik më tepër se çdokush tjetër është Alehandro, dashuria e jetës së saj.

Interpretojnë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]