Ndryshimi mes inspektimeve të "Universiteti Princeton"

Jump to navigation Jump to search
image
v (Princeton u zhvendos tek Universiteti i Princeton. Arsyja)
(image)
{{POV}}
[[Image:Firestone Library, Princeton University, Princeton NJ.jpg|thumb|right|250px]]
 
Universiteti Princeton është një nga [[shkolla]]t më elitare në [[ShBA]] dhe bën pjesë në Ivy League, që grupon tetë universitetet më prestigjioze dhe të vjetra në ShBA. Princeton ndodhet në zemër të [[New Jersey]]-it dhe është afër 100 km larg [[New York]]-ut. Pranimi në Princeton është shumë selektiv dhe universiteti ka rreth 5000 studente undergraduate dhe 2500 master.
 
112

edits

Menyja e navigimit