Universiteti i Princeton

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Universiteti Princeton është një nga shkollat më elitare në ShBA dhe bën pjesë në Ivy League, që grupon tetë universitetet më prestigjioze dhe të vjetra në ShBA. Princeton ndodhet në zemër të New Jersey-it dhe është afër 100 km larg New York-ut. Pranimi në Princeton është shumë selektiv dhe universiteti ka rreth 5000 studente undergraduate dhe 2500 master.

Lidhje te jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]