Ndryshimi mes inspektimeve të "Søren Jessen-Petersen"

Jump to navigation Jump to search
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Robot: Changing Category:Kryeadministratorë)
Jessen-Petersen erdhi në Kosovë pas kryeadministratorit finlandez, [[Harri Holkeri]], që dha dorëheqje për shkak të gjendjes shëndetësore por edhe trazirave të 17 dhe 18 marsit 2004.
 
Nga kosovarët, posaqërishtposaçërisht nga shqiptarët, konsiderohet si kryeadministratori më i sukseshëm që Kosova ka pasur.
{{Kryeadministratorët e Kosovës}}
==Lidhje të jashtme==
 
[[Category:Kryeadministratorë në Kosovë|{{PAGENAME}}]]
[[Category:Politikanë danezë]]
[[Category:Lindje 1945]]
 
[[da:Søren Jessen-Petersen]]

Menyja e navigimit