Ndryshimi mes inspektimeve të "St. Catharines"

Jump to navigation Jump to search
No change in size ,  4 vjet më parë
→‎top: rregullim i sintaksës
v (Bot: Migrating 32 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q126805 (translate me))
(→‎top: rregullim i sintaksës)
| motoja =
| figura = St Catharines StPaul Queen.jpg
| figura_përshkrimi =
 
| flamuri_figura =
| stema_figura =
| stema_artikulli =
| stema_gjerësia =
 
| shteti = CAN
| data_zgjedhjes2 =
| kryeqëndra =
| gjuhë_zyrtare =
 
| lartësia = 98
| popullsia_urbane =
| popullsia_metropolitane =
| dendësia =
 
| prefiksi = 905, 289
| www = www.stcatharines.ca
| www_përshkrimi =
| www_gjuha =
 
| harta_foto = StCatsNiagaraOn.png
| gjatësia =
}}
'''St. Catharines''' është një [[Komunat e Kanadasë|qytet]] (''city'') në [[Provincat dhe territoret e Kanadasë|Provincën]] [[Ontario]], [[Kanada]]. Komuna ka një sipërfaqe 97 &nbsp;km² dhe popullsi 131989 banorë<ref>{{cite web
| url=http://www12.statcan.gc.ca/census-recensement/2011/dp-pd/hlt-fst/pd-pl/Table-Tableau.cfm?LANG=Eng&T=101&S=50&O=A
| title=Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)

Menyja e navigimit