Dallime mes rishikimeve të "Lëvizja Socialiste për Integrim"

Jump to navigation Jump to search
rregullim i sintaksës
v (Bot: Migrating interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1123814)
(rregullim i sintaksës)
{{Stampa:Lëvizja Socialiste për Integrim
|emri_i_partisë = Lëvizja Socialiste për Integrim
|colorcode = e kuqe
== Elementet dalluese ==
Sipas statutit të partisë Lëvizja Socialiste për Integrim është një parti politike, një bashkim vullnetar i shtetasve shqiptarë mbi bazën e ideve, të bindjeve, të pikëpamjeve dhe interesave të përbashkëta politike, të cilët synojnë të ndikojnë në jetën e vendit nëpërmjet pjesëmarrjes në zgjedhjet dhe përfaqësimit të popullit në organet e zgjedhura të pushtetit. Emri i plotë i saj është Lëvizja Socialiste për Integrim ndërsa inicialet e saj janë '''L.S.I.''', të cilat përdoren në simbolin, flamurin, vulën dhe në të gjithë dokumentat zyrtare të partisë. Simboli i L.S.I.-së është i përbërë nga inicalet L.S.I.. mbi të cilat është vendosur një trëndafil i [[kompozimi|kompozuar]] nga lulja dhe kërcelli me dy gjethe të vendosura në të dy anët e tij. Simboli vendoset në stemën, vulën dhe flamurin e L.S.I. – së. <ref>[http://www.lsi.al/content.asp?id=-1&idd=424 Statut i partisë L.S.I.]</ref>
 
Për dallim nga disa parti tjera, në statut nuk është përkufiuar flamuri i partisë.

Menyja e lëvizjeve