Ndryshimi mes inspektimeve të "Bedi Pipa"

Jump to navigation Jump to search
16 bytes added ,  3 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
 
Pasi mbaroi shkollën e mesme u kthye në familje në Shkodër. Familja Pipa u zhvendos ne Tiranë, nga fundit i vitit 1943. Aty Bedi do të ndihej më mire, sepse Tirana ishte qytet më i hapur se Shkodra. Menjëherë pas çlirimit duke qenë se nuk mundi të shkonte né Universitet për shkak të gjendjes politike, e emërua mësuese në Korçë dhe fill u sëmur dimrin e 1947-'48s kur u kthye në Tiranë, ku ndërroi jetë<ref name=":0" />.
 
== Shkrimet ==
 
== Burime ==
7.597

edits

Menyja e navigimit