Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Bullaj (Marec) 21 prill 1999"

v
rregullime duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(→‎top: përmirësime teknike, zëvendësova: Prill → prill duke përdorur AWB)
v (rregullime duke përdorur AWB)
Isa Kastrati bie heroikisht ndërsa më pastaj vriten edhe dy të plagosurit, Afrim Vitia dhe Sokol Sopi, nga resistenca dhe humbjet që bishat çetnike psuan në këtë luftë me Isa Kastratin, sikur s’i besonin as armëve të veta dhe në trupin e pajetë të Isës në shenjë revolte dhe dëshpërimi kishin shti breshëri plumbash ndërkaq në kokë ishte i goditur edhe me Kazmë. Ra për të mos vdekur kurrë. Rrënja e Isa Kastratit Sokol Sopit dhe Afrim Vitisë ishte humbje e madhe për UÇK-në dhe mbarë Kosovën.
 
=== Të dhënat : ===
Agimi.com,"Dëshmorët nuk vdesin kurr",autor Ramadan S. Latifaj