Dallime mes rishikimeve të "Grammy Award"

Jump to navigation Jump to search
4 bytes removed ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Grammy Award''' ([[shk.]]: '''Grammy''') është një çmim muzike që nga viti [[1957]] jepet çdo vit në gjithsej 108 kategori për [[Artisti|artistët]] më të dalluar, drejtues të prodhimit dhe teknikë akustik. Grammy jepet nga [[National Academy of Recording Arts and Sciences]] në [[Los Angeles]].
 
Grammy vlen si shpërblimi më i larti për artistët dhe xhiruesit.

Menyja e lëvizjeve