Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Evropa Perëndimore"

ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
(Ndryshova gabimin e bër nga google)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari Përpunim pamor
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
'''Evropa Perëndimore''' është regjioni më i zhvilluar i Evropës. Përbëhet nga gjashtë shtete të Unionit Evropiann dhe Monakos. [[Skeda:Western-Europe-map.png|300px|parapamje|djathtas| Evropa Perëndimore]][[Mbretëria e Bashkuar]], [[Irlanda]], [[Holanda]], [[Belgjika]], [[Luksemburgu]], [[Franca]], [[ Monako MonaKo]] dhe [[ Korsika ]].
 
== Pozita gjeografike ==
Anonymous user