Dallime mes rishikimeve të "Ilir Prapashtica"

Jump to navigation Jump to search
No change in size ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
{{pp}}
'''Ilir Prapashtica''' lindi në [[MitrovicëPrishtinë]] në [[22]] [[Janar]] [[1972]]. Ka mbaruar aktrimin në Fakultetin e Arteve (klasa e [[Enver Petrovci]]t) në Prishtinë. Aktualisht është personazh në [[Teatri Kombëtar|Teatrin Kombëtar]] në Prishtinë.
 
Ai sot konsiderohet si një ndër përsonazhët më humoristike në Kosovë. Ai ishte e njohur edhe para vitit [[1997]] mirëpo me fillimin e transmetimit të serialit [[Familja Moderne]], ku ai luan rolin e Longarit (Longari), një rol kyç në freskinë dhe humorin e serialit. Roli i tij, një problemaxhi shumë i madh, nxjerr shumë telashe dhe poashtu gënjen.
Anonymous user

Menyja e lëvizjeve