Dallime mes rishikimeve të "Julian Bejko"

Jump to navigation Jump to search
106 bytes removed ,  2 vjet më parë
Veç mesimdhënies, Juliani, është autor i veprës origjinale Shoqëria e Kinemasë I, Regjimi i vjetër dhe lufta e popullit, 2012 dhe Shoqëria e Kinemasë II, Reforma. Detyra. Ndërgjegjja, 2013, në të cilat studiohet shoqëria shqiptare në historinë dhe kompleksitetin e saj përmes imazheve kinematografike të Kinostudios Shqipëria e Re. Si dhe autor librit Norbert Elias, Sociologji e Qyteterimeve <ref>
https://www.wherevent.com/detail/Tulla-Culture-Center-Prezantim-Libri-nga-Julian-Bejko-I-Norbert-Elias-Sociologji-e-Qyteterimeve-I-TULLA</ref> (2014).
Nje monografi e sociologout te njohur gjerman, Norbert Elias <ref> [https://wwwen.googlewikipedia.comorg/wiki/Norbert_Elias/search?q=norbert+elias&rlz=1C1GCEA_enAL820AL820&oq=norbert+elias&aqs=chrome..69i57.2863j0j1&sourceid=chrome&ie=UTF-8 </ref>Norbert Elias]
 
== Referenca ==

Menyja e lëvizjeve