Dallime mes rishikimeve të "Mburoja e Myslimanit"

Jump to navigation Jump to search
v
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
vNo edit summary
vNo edit summary
 
'''Mburoja e Myslimanit''' ([[Gjuha arabe|Arabisht]]: '''حصن المسلم''' ; ''Hishnu al-Muslim'') është ndër librat më të njohur e përmbledhur nga autori [[Seid bin Ali bin Vehf El-Kahtani]] e cila u përkthye në shumë gjuhë ndër ta edhe në gjuhën shqipe. Në të janë përfshirë [[Dhikri|dhikri]] dhe [[Duaja|lutjet]] që e ruajnë [[mysliman]]in nga [[Shejtani|shejtanët]] dhe xhinët[[Xhindi|xhindët]] dhe e forcojnë lidhjen e tij me Allahun[[Allahu]]n. Në të gjenden shumica e lutjeve që i nevojiten myslimanit gjatë ditës dhe natës. Lutjet në këtë libër vjen nga traditat profetike prej [[Kutub es-Sitte|librave të hadithit]].
 
== Lidhje të jashtme ==
* [https://d1.islamhouse.com/data/sq/ih_books/single/sq_mburoja_muslimanit.pdf Mburoja e Myslimanit] në Shqip
* [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.programi.mburoja Mburoja e Myslimanit] në Google Play
 
[[Kategoria:Letërsia Sunni]]
57

edits

Menyja e lëvizjeve