Përdoruesi diskutim:Tschenarin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Tschenarin. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: — ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje Tschenarin, mirëserdhe në Wikipedian në shqip !
Gtk-dialog-info.svg

Kjo është faqja juaj e diskutimit, në të cilën do të merrni mesazhe nga përdoruesit e tjerë. Në qoftë se ke pyetje mund të adresohesh pa ngurrim tek Oda e fillestarëve, ku një përdorues me eksperiencë do të ketë mirësinë të të përgjigjet sa më shpejt.

Përpara se të redaktoni një faqe në Wikipedia ne do t’iu rekomandonim të lexonit se si redaktohet dhe formatohet një faqe. Gjithashtu është e këshillueshme që të përdorni livadhin tonë për të eksperimentuar përpara se të redaktoni një artikull në Wikipedia. Në qoftë se dëshironi të krijoni një artikull të ri ndiqni Kujdestarin e artikujve, i cili do t’iu ofrojë ndihmë hap pas hapi. Kujdes, ju nuk duhet të kopjoni tekst nga faqet e tjera në internet dhe ta vendosni në Wikipedia! Gjithashtu gjatë katër ditëve të para të krijimit të llogarisë nuk do të mund të zhvendosni faqe nën një titull të ri alternativ.

Për t’iu përgjigjur një mesazhi nga një përdorues tjetër, duhet të shkoni në faqen e tij të diskutimit dhe të shtypni komandën “Shto një temë (të re diskutimi)”. Mos harro që diskutimet e tua duhet ti nënshkruash me (~~~~) ose thjesht shtyp butonin Insert-signature.png në fund të mesazhit tënd.

faqen tuaj të përdoruesit ju mund të shkruani shkurtimisht rreth vetes tuaj në mënyrë që wikipedianët e tjerë të të njohim më lehtë. E këshillueshme do të qe përdorimi si stampës {{Babel}}. Në qoftë se dëshiron ti mund të vendosësh edhe vendbanimin tënd aktual në hartën e wikipedianëve.

Mos harroni të ndryshoni preferencat tuaja.

Wikipedianët të urojnë punë të mbarë!

Në ndihmën tënde janë faqet:


Not Albanian? sq-0? Click here!


Vë re që ke filluar të ndryshoh emrat e artikujve duke i shqipëruar ato. Edhe pse personalisht jam dakord me nismën e ndërmarrë, duhet pasur parasysh që duhet ndjekur gjuha standarde shqipe. Një shembull për këtë është artikulli në lidhje me Luka Modriçin të cilin e ke ndryshuar nga origjinali duke e shkruar si Luka Modriq. Mendova të ta vija në dukje që mos të të kthehen shumë nga ndryshimet e tua. Puna e mbarë në vijim! :) - Klein Muçi (diskutimet) 18 dhjetor 2018 14:31 (CET)

Ridrejtimi/riemrimi i faqeve

Përshëndetje Tschenarin! Po shof që ke ridrejtuar artikujt me emrin e shkruajtur siç shqiptohet; unë vetë nuk e di se është më mirë kështu apo me emrin origjinal por para se të vazhtosh riemrimin e artikujve hap një propozim në kuvend në mënyr që të japin mendimet e veta dhe anëtarët e tjerë të komunitetit. Punë të mbarë. — Βατο (diskutimet) 27 dhjetor 2018 00:59 (CET)

@Βατο Klein Muçi, Cili artikull do të thotë? Unë i kam vetëm përshtatur artikujt standardeve shkencore. Dëshiron të shqyrtosh redaktimet e mia? Për fat të keq, unë nuk kam statusin e redaktorit.--Tschenarin (diskutimet) 27 dhjetor 2018 01:03 (CET)
Tani e ke.--1l2l3k (diskutimet) 1 janar 2019 23:10 (CET)
Artikujt: New York, New York City, Washington etj. Po nuk vazhdove me këto ridrejtime do t'i shqyrtoj redaktimet që s'kanë probleme. — Βατο (diskutimet) 27 dhjetor 2018 01:17 (CET)
@Βατο, Flm. Unë kam vetëm përafruar artikujt në Uashington D.C. dhe Kalifornia.--Tschenarin (diskutimet) 27 dhjetor 2018 01:20 (CET)
E shof ;-) Punë të mbarë. — Βατο (diskutimet) 27 dhjetor 2018 01:24 (CET)
@Βατο, Dëshiron gjithashtu të kontrollosh redaktimet e para? —Komenti i mëparshëm i pa firmosur ishte shtuar nga Tschenarin (diskutimiredaktime) 27 dhjetor 2018 01:27‎.
Po, dalëngadalë do t'i kontrolloj të gjitha. — Βατο (diskutimet) 27 dhjetor 2018 01:49 (CET)
@Βατο, edhe kjo? :)--Tschenarin (diskutimet) 31 dhjetor 2018 03:31 (CET)

Elifba

Nuk jam kunder asgjeje, por te lutem para se te zhvendosesh ne menyre masive shtroje si propozim ne Kuvend se si e mendon ti qasjen ndaj termave te caktuar. Mos kalo nga mendja jote direkt ne veprime, sepse ka edhe kontributore te tjere qe mund te kene nje mendim lidhur me çeshtjen. --GrepfrutAroma (diskutimet) 27 dhjetor 2018 10:54 (CET)

Ne pergjithesi ke bere zhvendosje te mira. Konsultohu me mua, me Baton apo me GrepfrutAromen, nese ke ndonje pyetje. Akoma me mire eshte Kuvendi, ku ka me shume vizibilitet, dhe, nese nje fare metodologjie zhvendosjeje fiton konsensus, edhe te tjere do te te ndihmojne ne punen qe ben. Me te mira.--1l2l3k (diskutimet) 2 janar 2019 14:56 (CET)