Dallime mes rishikimeve të "Mahavira"

Jump to navigation Jump to search
147 bytes added ,  7 muaj më parë
Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.8.5
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (Përmirësime teknike dhe rregullime të gabimeve me referimet: (-(\{\{\s*cit[aeio][^\}]*)\|[^=]+=\s*([\|\}]) +\1\2))
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.8.5)
* [http://www.cs.colostate.edu/~malaiya/mahavira.html http://www.cs.colostate.edu/~malaiya/mahavira.html]
* [https://web.archive.org/web/20080404025528/http://www.jainguru.com/mahabir.html https://web.archive.org/web/20080404025528/http://www.jainguru.com/mahabir.html]
* [http://www.shriosiyamataji.org/mahavirswamitemplehistory.html Shri Mahavir Swami Jain temple in Osiya] {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20160610014737/http://www.shriosiyamataji.org/mahavirswamitemplehistory.html |date=10 qershor 2016 }}
* [http://jainreligion.in/Jain-Tirth/Bhagwan-Mahavir-Swami-Message-Urjayant-sagar.asp Mahavir Swami]
 

Menyja e lëvizjeve