Jump to content

Dallime mes rishikimeve të "Monedha"

2 bytes added ,  17 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
vNo edit summary
[[Figura:20l_a.jpg|thumb|120px|Monedhë 20 [[Lekë]]]]
[[Figura:20l_b.jpg|thumb|120px|Monedhë 20 [[Lekë]]]]
 
'''Monedha''' është formë e parasë që shërben për këmbimin dhe krahasimin e mallrave përbrenda një sistemi të mbyllur ekonomikë.
24.783

edits