Ndryshimi mes inspektimeve të "Kabuli"

Jump to navigation Jump to search
19 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[[File:Kabul_TV_Hill_view.jpg|thumb|250px|Kabuli]]
'''Kabuli''' është kryeqytet i [[Afganistani]]t. kordinantat Gjeografike të '''Kabulit''' janë 34°30'V/J dhe 69°10' L/P. Ka rreth 1,424,400 banorë, simbas statistikaës së vitit [[1988]].
{{Commons|Kabuli}}
{{gjeo-cung}}
[[Category:Afganistan]]

Menyja e navigimit