Ndryshimi mes inspektimeve të "Aeroflot"

Jump to navigation Jump to search
38 bytes added ,  14 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v
Aeroflot eshte kompania ajrore kombetare e [[Rusia|Rusisë]] si dhe me e madhja ne Rusi. Ne njefar kohe kur [[Bashkimi Sovjetik]] ishte SuperFuqi boterore Aeroflot ka qene kompania me e madhe boterore sipas numrit te pasagjereve.
 
{{cung}}
 
[[Category:Aviotransport]]

Menyja e navigimit