Sraçinec

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sračinec
—  Qytet  —
Sračinec is located in Kroacia
Sračinec
Sračinec
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Varaždin
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46.33°0′0″V 16.28°0′0″L / 46.33000°V 16.28000°L / 46.33000; 16.28000 (Sračinec)Koordinatat: 46.33°0′0″V 16.28°0′0″L / 46.33000°V 16.28000°L / 46.33000; 16.28000 (Sračinec)
Popullsia 3.904 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Sračinec (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë VaraždinKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 3904 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 3891 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 3725 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 0.33%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012.

Stampa:Zhupania Varaždin