St. Marys (Ontario)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: St. Marys (kthjellim).
St. Marys
—  qytet  —
Pamje nga St. Marys (Ontario)

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Kontea Perth (Ontario)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°15′30″V 81°08′00″P / 43.258333°V 81.133333°P / 43.258333; -81.133333 (St. Marys)Koordinatat: 43°15′30″V 81°08′00″P / 43.258333°V 81.133333°P / 43.258333; -81.133333 (St. Marys)
Sipërfaqja 12,48 km2
Popullsia 6.293 banorë 2001
Dendësia 504,25 banorë/km2
Vendndodhja
St. Marys is located in Kanadaja
St. Marys
St. Marys
townofstmarys.com/

St. Marys është një qytetKontea Perth (Ontario), provinca Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 12.48 km² dhe popullsi 6293 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario