St. Thomas (Ontario)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: St. Thomas (kthjellim).


St. Thomas
—  qytet  —
Pamje nga St. Thomas (Ontario)

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Kontea Elgin
Statistika dhe Territori
Koordinatat 42°46′30″V 81°11′00″P / 42.775°V 81.183333°P / 42.775; -81.183333 (St. Thomas)Koordinatat: 42°46′30″V 81°11′00″P / 42.775°V 81.183333°P / 42.775; -81.183333 (St. Thomas)
Lartësia 230 m (m.n.d)
Sipërfaqja 35,48 km2
Popullsia 36.110 banorë 2006
Dendësia 1.017,76 banorë/km2
Kodi Postar N5P, N5R
Vendndodhja
St. Thomas is located in Kanadaja
St. Thomas
St. Thomas
www.city.st-thomas.on.ca

St. Thomas është një qytetKontea Elgin, provinca Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 35.48 km² dhe popullsi 36110 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario