Stacion i Trenit në Dritan (Dobroshec)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stacion i Trenit në Dritan (Dobroshec)
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Dritan, Drenas, Kosovë
Ndërtuar 1936
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 4115

Stacion i Trenit në Dritan (Dobroshec) është një monument i trashëgimisë kulturore në Dritan, Drenas, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër .

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]