Jump to content

Stacioni i policisë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Një stacion policie në Mapo, Koreja e Jugut.

Një stacion policie (ndonjëherë i quajtur "shtëpi stacioni" ose thjesht "shtëpi") është një ndërtesë që shërben për të akomoduar oficerët e policisë dhe anëtarët e tjerë të stafit. Këto ndërtesa shpesh përmbajnë zyra dhe strehim për personelin dhe automjetet, së bashku me dhomat e zhveshjes, qelitë e përkohshme të mbajtjes dhe dhomat e intervistimit/marrjes në pyetje.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]