Stadioni Goce Delçev

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Stadioni Goce Delçev
Pamje gjatë ndeshjes
VendndodhjaPërlep, Maqedoni
Kapaciteti15,000[1]
Përdoruesit
KF Pobeda (2010) KF 11 Oktomvri

Stadiumi Goce Delčev (maqedonisht: стадион "Гоце Делчев") është një stadium shumë qëllimore në Prilep, Republika e Maqedonisë. Kapaciteti total është 15,000 (7,000 vende me një kapacitet VIP / Media prej 400)[2] dhe është emëruar pas figurës revolucionare Goce Delçev. Aktualisht përdoret kryesisht për ndeshjet e futbollit dhe është stadiumi i KF Pobeda dhe KF 11 Oktomvri. Stadiumi është përdorur si një vend tjetër alternativ i Arena Filipi II për ekipin kombëtar maqedonas të futbollit dhe ka organizuar dy ndeshje për Kupën e Maqedonisë.[3]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ http://stadiumdb.com/stadiums/mkd/stadion_goce_delcev
  2. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 1 gusht 2017. Marrë më 22 dhjetor 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
  3. ^ Metalurg-Teteks 2:0; Metalurg prevail in Macedonian Cup final