Stadiumi i Çairit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
stadiumi i çairit
Pamje e stadionit
VendndodhjaÇair,Shkup, Maqedoni
PronariKf Shkupi
Kapaciteti9000,4500ulëse[1]
Hapur1927
Përdoruesit
KF Shkupi

Stadiumi i Çairit është një stadium me shumë përdorim në Komunën ÇairitShkup Republika e Maqedonisë. Aktualisht përdoret kryesisht për ndeshjet e futbollit dhe është shtëpia e mëparshme e FK Sloga dhe aktualisht shtëpia e KF Shkupit. Stadiumi ka një kapacitet prej 9000 she 4500 vende.

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ http://www.weltfussballarchiv.com/Stadion.php?ID=184

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Weblink[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]