Stampa:Kutia Presidentët e SHBA-së

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
{{{Emri}}}
Të dhënat personale
[shiko] [redakto] [historiku] [rifresko ] Documentation icon Dokumentacioni i stampës
Ronald Reagan
Ronald Reagan
Presidenti i 40-të i Shteteve të Bashkuara
20 janar 198120 janar 1989
Paraardhësi: Jimmy Carter
Pasardhësi: George H. W. Bush
Guvernatori i 33-të i Kalifornisë
2 janar 19676 janar 1975
Paraardhësi: Pat Brown
Pasardhësi: Jerry Brown
Të dhënat personale
Lindi më: 6 shkurt 1911
Lindi në: Tampico, Illinois, USA
Vdiq më: 5 qershor 2004 (93 vjeç)
Vdiq në: Bel Air, Kaliforni, SHBA
Profesioni: Politikan, Aktor
Shkolla e kryer: Kolegji Eureka
Partia politike: Partia Republikane
Bashkëshortja Jane Wyman (m.1940; div.1949), Nancy Davis (m.1952)
Fëmijë Maureen Elizabeth, Michael, Patricia Ann, dhe Ronald Prescott
Feja: Presbiterian
Nënshkrimi
Ronald Reagan

Përdorimi[Redakto nëpërmjet kodit]

{{Kutia Presidentët e SHBA-së
| Emri          = 
| Figura         = 
| Madhësia e Figurës   = 230px
| Detyra         = 
| Fillimi i afatit    = 
| Mbarimi i afatit    = 
| Paraardhësi      = 
| Pasardhësi       = 
| Detyra2        = 
| Fillimi i afatit2   = 
| Mbarimi i afatit2   = 
| Paraardhësi2      = 
| Pasardhësi2      = 
| Detyra3        = 
| Fillimi i afatit3   = 
| Mbarimi i afatit3   = 
| Paraardhësi3      = 
| Pasardhësi3      = 
| Detyra4        = 
| Fillimi i afatit4   = 
| Mbarimi i afatit4   = 
| Paraardhësi4      = 
| Pasardhësi4      = 
| Detyra5        = 
| Fillimi i afatit5   = 
| Mbarimi i afatit5   = 
| Paraardhësi5      = 
| Pasardhësi5      = 
| Datëlindja       = 
| Vendlindja       = 
| Datëvdekja       = 
| Vendvdekja       = 
| Profesioni       = 
| Shkolla        =
| Partia         = 
| Bashkëshortja     = 
| Bashkëshorti      = 
| Fëmijë         = 
| Feja          = 
| Nënshkrimi       = 
}}