Stampa:Trim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


[shiko] [redakto] [historiku] [rifresko ] Documentation icon Dokumentacioni i stampës
Edit-copy green.svg
Kjo është një nënfaqe e documentacion për Stampa:Trim.
Kjo faqe përmban informacion për përdorim, kategoritë dhe përmbajtje tjetër që nuk është pjesë kryesore e stampës.

This template trims whitespace from a string. The string should be passed as the first unnamed parameter. You may substitute this template - that is, if used as Stampa:Tlxs, the resulting wikicode is "clean".

Perdorimi[përpunoni burim]

{{trim|text}} = text with any leading or trailing whitespace removed.

Shembull[përpunoni burim]

  • {{trim| abc}} rezultati abc.

Template data[përpunoni burim]

This is the TemplateData documentation for this template used by VisualEditor and other tools.

Trim

The template trims whitespace from a string.

Template parameters

ParameterDescriptionTypeStatus
String1

The string to be trimmed of whitespace

Stringrequired

Shiko edhe[përpunoni burim]


Stampa:String-handling templates