Stampa diskutim:MONTHNAME

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi stampën MONTHNAME. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Me mire ishte muajt me i shkrua me shkronja te vogla. A cka po thuni? --Proud To Be Albanian diskuto°) 25 Maj 2007 21:35 (UTC)

Këto duhet të jenë të njëjta me {{CURRENTMONTHNAME}}, kjo tani është qershor. Dikush ka lujt, e më ka qitë në troha dreçit--Hipi Zhdripi 18 Qershor 2007 09:26 (UTC)

Kjo nuk është çështje estetike por çështje rregulle. Emrat e muajve në shqip shkruhen me të vogël (shih rregullën § 103 të drejtshkrimit të gjuhës). Unë nuk kam qasje në editimin e kësaj stampe, ndryshe do ta ndërroja pa hezitim, pa marrë parasysh se si emrat e muajve shkruhen në gjuhët tjera.
Flmd, --Namik 16 nëntor 2011 14:07 (CET)
Namik ka te drejte. Ju lutem ndryshojini. --Olsi (diskutimet) 7 mars 2012 02:30 (CET)

Cascading[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi please could someone turn off cascading and protect Template:MONTHNUMBER instead of protecting every template that intergrated these templates in them. And this template has been edited since 2007 86.155.238.230 22 qershor 2014 12:13 (CEST)