Stampa diskutim:Muzi-cung

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi stampën Muzi-cung. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

 • Përmbajuni temës!
 • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Për të gjetur artikuj cungje në Wikipedia në këtë temë shtype nyjen e paraqitur në anën e majtë të fletës - Lidhjet këtu


Nëse ke pasë rastin të shikosh fletën të pregatitur për stampat cung (his-Wikipedia:Mjete - nuk e kam fresku që 4-5 mujë dhe për këtë temë që edhe të tjerët të informohe fletë projektin Wikipedia:Projekti Cung)do të gjeshë një rregull që për mendjen time kur ja kam filluar kësaj pune (edhe vetë ndoshta) thotë se stampat marrin 3 ose katër shkronjat e para. Tri shkronja nëse e katërta është bashkëtingllore (b,c,d, ...) nëse e katërta është zanore (a,i,e, ...) atëher përdoren katër shkronja. Nëse mendon se nuk ka nevojë për një rregull të tillë, në rregull e kuptojë (edhe unë vetë nuk e kam rrespektu deri sa më ka hy në kokë) kamë menduar se do të jetë më lehtë për ne që ta kemi një sistem që nëse është nevoja për diçka të dimë se si të gjurmojmë apo ku ta di une ku na qetë puna.

Sa e di une kam bërë përjashtime te {{sport-cung}}

tjerat janë:

 • fizi-ka
 • mate-tematika
 • kimi-ja
 • gjeo-grafia
 • kino-
 • eko-nomia


Ti sa më duket ke pregatitur (të lutem potëso listen nëse të kujtohen ndonjë)

 • Muz-ika
 • Lit-eratura
 • ....

Pres menimin tënd.--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 28 06:13 (UTC)

Vallai ket regel se pasna pa, a nuk të kuptova mir, nëse Stampen e zhvendos nuk del asnjë problem, vetem çka habitet përdoruesi, amo mir që ma spjegove, se mrendi një mujit kan me ardh edhe njo 10 cung, sepse nuk po duhe që një Cung-kategorie me pasur shum artikuj, edhe kryesorja duhet me pasur ma së pakti. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| |#|#| ??? |#|#| 2005 Dhjetor 28 14:20 (UTC)

Marrëveshje për regjistrimin e krijimeve[Redakto nëpërmjet kodit]

Duhet me u marrë veshë se qysh, ku edhe çka duhet me hekë e me shtu. Për fillim është mirë që ta lëmë një fletë në të cilen do të i regjistrojmë të gjitha stampat që i krijojmë (e di nuk jam i diciplinun, po do ta provojë para disa ditësh e kam vrejtë se dikush tjetër e kishte pas pregatit një fletë të tillë ku bohet regjistrimi i mesazheve të sistemit) pastaj të i pregatitim për temat fletë projektet si për stampa dhe aty të merrmi veshë se si të i standartizojmë artikuj te tipit të njëjtë. Mbasi që ta bëjmë marrveshjen undemi me shti në listen e rregullave


. Se mes me ardhë nanjo i ri e me prish krejt punen e tjetrit pa e respektu vetem se ati nuk i pëlqen diçka (bile mu konë që e qojin punen deri diku, po vetem ja nisin mas një jave mo nuk lajmrohen).--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 28 06:30 (UTC)

Me qellim nuk e kam bër, edhe nuk kam dëshir me ardh dikush edhe me na qytur pun të madhe, dhe nëse e menon që ashtu qysh thuësh është ma mir, bëre, nëse nuk um pelqen e rykthey, menova ta bojmë do rregla për përdoruset e ri, shiko te de.wiki dhe en.wiki, krejt perfekt, te na krejt shtremt, jashta une, ti edhe njo 10 përdorueset tjer nuk pe din qysh ësht një artikull encyklopedike. --|#|#| Ko.S.ystem.OV@ |#|#| |#|#| ??? |#|#| 2005 Dhjetor 28 14:20 (UTC)