Stanislaw Szukalski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Stanislaw Szukalski
U lind në

Stanislaw Szukalski (ka lindur më 1893Polanówka, Polonia; dhe ka vdekur më 1987Chicago, ishte një skulptor polak.

Ekspozitë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Literaturë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Gambon, Blanche. “Stanislaw Szukalski: Painter, Sculptor, Architect, Philosopher.” The New American: A Monthly Digest of Polish-American Life and Culture, Chicago, September, 1935; Vol II, No. 10 (polonisht)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burime të dhënash[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Stampa:Infobox persongrafi-cung