Starigrad

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Starigrad
—  Qytet  —
Starigrad is located in Kroacia
Starigrad
Starigrad
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Koprivnica-Križevci
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46.14°0′0″V 16.81°0′0″L / 46.14000°V 16.81000°L / 46.14000; 16.81000 (Starigrad)Koordinatat: 46.14°0′0″V 16.81°0′0″L / 46.14000°V 16.81000°L / 46.14000; 16.81000 (Starigrad)
Popullsia 2.445 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Starigrad (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Koprivnica-KriževciKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2445 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2392 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 1573 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 2.22%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Koprivnica-Križevci