Steenderen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Steenderen (kthjellim).


Steenderen
—  woonplaats  —
stema_figuraSteenderen vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Komuna Bronckhorst
Koordinatat 52°03′52″V 6°11′12″L / 52.06444°V 6.1866°L / 52.06444; 6.1866 (Steenderen)Koordinatat: 52°03′52″V 6°11′12″L / 52.06444°V 6.1866°L / 52.06444; 6.1866 (Steenderen)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Steenderen is located in Hollandë
Steenderen
Steenderen
Steenderen – harta_foto

Steenderen është një qytezë në Bronckhorst, provinca GelderlandHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Steenderen – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Gelderland