Stefano Lilipaly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Stefano Lilipaly
Të dhënat personale
Emri i plotëStefano Lilipaly
Data e lindjes (1990-01-10) 10 Janar, 1990 (30 vjeç)
Vendi i lindjesArnhem, Holanda
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2010–2012FC Utrecht5(1)
2012–2014Almere City39(3)
2014Consadole Sapporo0(0)
2015–2017Telstar44(9)
2017SC Cambuur17(8)
2017–Bali United14(4)
Ekipi kombëtar
2013–Stampa:IDNf9(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Stefano Lilipaly (lindur më 10 Janar 1990) është një futbollist indonezian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin indonezian ka luajtur 9 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:IDNf
Vite Ndeshje Gola
2013 1 0
2014 0 0
2015 0 0
2016 8 2
Gjithsej 9 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]